انتظار تصویر معرفی بهشت باشگاه شبانه

انتظار: تصویر معرفی بهشت باشگاه شبانه دریای کارائیب گوادلوپ نشنال جئوگرافی

گت بلاگز علمی پزشکی هشدار راجع به استفاده از داروهای دوپینگ و هورمون رشد در باشگاه‌های بدنسازی

رییس شرکت غذا و دارو از مکمل‌های غذایی و رژیمی غیرمجاز در باشگاه‌های ورزشی در قالب داروهای دوپینگ و هورمون رشد، ابراز نگرانی کرد.

هشدار راجع به استفاده از داروهای دوپینگ و هورمون رشد در باشگاه‌های بدنسازی

به گزارشحوزه بهداشت و درمانگروه علمی پزشكی گروه تحریریه سایت جوان؛ رسول دیناروند رییس شرکت غذا و دارو در پنجمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی که در هتل المپیک برگزار شد، گفت: متاسفانه در گذشته حدود ۹۵ درصد از مکمل های ورزشی، به صورت قاچاق وارد کشور می شد، ولی اکنون با سازماندهی که در این زمینه صورت گرفته، تلاش می کنیم که این مبحث هدفمند و نظام مند باشد و از ورود مکمل های قاچاق تا حد امکان جلوگیری به عمل آوریم.
وی با بیان اینکه تنها جایی که دلواپس آن هستیم، استفاده از مکمل های رژیمی و غذایی غیرمجاز در کلوب های ورزشی و در بعضی از مواقع داروهایی است که به صورت دوپینگ و هورمون رشد در کلوب ها استفاده می شود، افزود: امیدوارم با همکاری وزارت ورزش و جوانان بتوانیم با این مسئله نیز مقابله کنیم و مانع ورود این نوع مکمل های (غیر مجاز) در کلوب های ورزشی به خاص در کلوب های بدنسازی شویم.

عبارات مهم : واردات

رئیس شرکت غذا و دارو اظهار داشت: تلاش کردیم که مکمل های ورزشی و رژیمی در داروخانه ها در دسترس باشد و عرضه آنها را راحت کنیم تا به این ترتیب شبکه های غیر مجاز در این زمینه فعالیت گسترده ای نداشته باشند؛ به طوری که اکنون هم در بخش صادرات و واردات و هم در تولید کارها خوبی صورت گرفته است و توانسته ایم در زمینه ورود مکمل های تغذیه ای، رژیمی و ورزشی به ساماندهی مطلوب برسیم.
وی با اشاره به اینکه برگزاری همایش مکمل های غذایی و رژیمی ورزشی همزمان با نخستین سمپوزیوم سلامت مکمل های ورزشی با کاربرد مکمل در درون سندروم متابولیک وقت خوبی است تا بتوانیم در توزیع مکمل های سالم در کلوب های متفاوت ورزشی به نتیجه های مطلوبی دست پیدا کنیم، تصریح کرد: در شرکت غذا و دارو و وزارت بهداشت، اکنون سیاست های عادلانه ای اتخاذ شده است تا از نابسامانی ها در زمینه مکمل ها جلوگیری به عمل آوریم؛ به طوری که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ واحد توزیعی و ۱۵۰ شرکت وارداتی در حال رونق هستند تا بتوانیم به اقتصاد ملی کشور کمک کنیم.
دیناروند گفت: در طی سال های گذشته واردات مکمل های رژیمی و غذایی ورزشی سقف مشخصی نداشت، ولی امروزه توانسته ایم هم در بخش واردات و صادرات و هم در بخش تولید، کنترل واردات را در اختیار بگیریم و نظارت خوبی را در جهت تقویت بازار داشته باشیم.
وی یادآور شد: مردم باید نسبت به سالم بودن مکمل هایی که در اختیار آنها قرار داده می شود اطمینان مورد نیاز را کسب کنند تا اگر نقایصی وجود دارد بتوانیم نواقص را بر طرف کنیم که امروز می توانیم با اطمینان بگوییم در حوزه مکمل ها کارهای ارزشمندی صورت گرفته است و تمام پرونده هایی که مربوط به مکمل های تغذیه رژیمی و ورزشی است با ثبت الکترونیکی آنها دیگر نگرانی جهت ورود مکمل های قاچاق و ناسالم وجود ندارد.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: واردات | وارداتی | استفاده | سازمان غذا و دارو | اخبار سلامت | وزارت بهداشت | مکمل غذایی | داروی غیرمجاز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog